sobota, 8 maja 2010

Rafaello na biszkopcie

Nie było mnie trochę, a tu tyle nowych smakowitości...:) Już wczoraj zaraz po powrocie miałam zrobić wpis, jednak byłam zbyt zmęczona na jakikolwiek wysiłek. Poniżej kilka fotek z Beskidu Niskiego, w którego okolicach miałam okazję ostatnio przebywać.
Przepis na takie Rafaello szukałam od dawna, aż wreszcie doczekałam się. Ciasto kosztowałam u Mojego Połówka, tak mi zasmakowało, że postanowiłam je zrobić. Zajadaliśmy się nim w ubiegłą majóweczkę. Należy do tych kremiastych, które Mój Połówek wprost uwielbia, zresztą ja też.
Moje modyfikacje polegały na zamianie połowy ilości śmietany na śnieżkę ubitą na mleku, którą udekorowałam wierzch Rafaello.
W tle prezentują się Cycki Murzynki. Wykonanie niebawem;)

Rafaello na biszkopcie
 
Przepis Magdy K.
Rafaello na biszkopcie

Składniki:
  • Biszkopt z 6 jajek
Masa:
  • 1 litr schłodzonej śmietanki kremówki 30%
  • 2 białe czekolady (2 x 100 g)
  • 100 g wiórek kokosowych
  • 1 cukier waniliowy
  • 3 łyżeczki żelatyny rozpuszczone w niewielkiej ilości wody (mniej niż 1/4
  • szklanki)Z biszkoptu ścinam ostrożnie wierzchnią część tak ok. 1/3 całości i drobno rozkruszam. Spód biszkoptu przekładam do blaszki.
Pół litra śmietany i 200 g białej czekolady umieszczam w rondlu i podgrzewam na niewielkim ogniu aż do wrzenia. Zdejmuję wtedy z ognia i dodaję kokosowe wiórki - 1 szklankę. Pozostawiam do całkowitego wystudzenia.
Do zimnej śmietanowo-czekoladowej masy z kokosem dodaję pokruszony biszkopt. Dodaję tyle biszkoptu, aby masa nie była zbyt sucha. Miksuję wszystko razem i wykładam na spód biszkoptowy. Wstawiam do lodówki.
Pozostałą śmietanę ubijam z cukrem waniliowym na sztywno. Na koniec dodaję rozpuszczoną w niewielkiej ilości owdy i ostudzoną żelatynę. Bitą śmietanę wykładam na masę kokosową. Wierzch posypuję obficie wiórkami kokosowymi. Wstawiam do lodówki.

Smacznego! :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony wpis :)

Zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...