Strony

środa, 23 sierpnia 2023

Deska słodkości na imprezę


Deska słodkości na imprezę

Deska słodkości powinna znaleźć się na każdej imprezie. Czy to dla dorosłych czy dzieci. Pod warunkiem oczywiście, że lubimy "słodkie" :) W moim domu słodkości zawsze mile widziane. Dlatego chętnie przygotowuję taką oto kompozycję. 

O czym warto pamiętać przygotowując deskę słodkości?

1. Po pierwsze wybieramy świeże, sezonowe owoce. U mnie deska była tworzona wczesną wiosną, kiedy nie było jeszcze polskich truskawek czy soczystego arbuza. 

2. Po drugie zachęcam Was do tworzenia swoich kompozycji słodkich desek :) Użyjcie ulubionych owoców i słodkości. Moja deska niech będzie dla Was inspiracją :)

3. Ostatnia rzecz. Nie wykładajcie zbyt wcześnie obranych owoców, gdyż obeschną i nie będą już tak apetyczne. 


Deska słodkości na imprezę

Deska słodkości na imprezę

Składniki:

  • mini beziki (przepis znajdziecie tutaj)
  • owoce - u mnie winogrona, kiwi, mandarynka (ale świetnie sprawdzą się także borówki, truskawki, czereśnie, gruszki, arbuz)
  • deserki w mini pucharkach (u mnie galaretka z bitą śmietaną i owocami)1. Mini beziki przekładam do szklanego pucharka. Kiwi i mandarynki obieram. Kiwi kroję w grubsze plastry, a mandarynki dzielę każdą na pół. 

2. Na desce układam rzędami połówki mandarynki, plastry kiwi oraz mini deserki. Z boku kładę kiść umytych winogron i pucharek z bezami. 

3. Deska słodkości gotowa, można ją postawić na stół.


Smacznego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane