23/08/2023

Deska słodkości na imprezę


Deska słodkości na imprezę

Deska słodkości powinna znaleźć się na każdej imprezie. Czy to dla dorosłych czy dzieci. Pod warunkiem oczywiście, że lubimy "słodkie" :) W moim domu słodkości zawsze mile widziane. Dlatego chętnie przygotowuję taką oto kompozycję. 

O czym warto pamiętać przygotowując deskę słodkości?

1. Po pierwsze wybieramy świeże, sezonowe owoce. U mnie deska była tworzona wczesną wiosną, kiedy nie było jeszcze polskich truskawek czy soczystego arbuza. 

2. Po drugie zachęcam Was do tworzenia swoich kompozycji słodkich desek :) Użyjcie ulubionych owoców i słodkości. Moja deska niech będzie dla Was inspiracją :)

3. Ostatnia rzecz. Nie wykładajcie zbyt wcześnie obranych owoców, gdyż obeschną i nie będą już tak apetyczne. 


Deska słodkości na imprezę

Deska słodkości na imprezę

Składniki:

  • mini beziki (przepis znajdziecie tutaj)
  • owoce - u mnie winogrona, kiwi, mandarynka (ale świetnie sprawdzą się także borówki, truskawki, czereśnie, gruszki, arbuz)
  • deserki w mini pucharkach (u mnie galaretka z bitą śmietaną i owocami)1. Mini beziki przekładam do szklanego pucharka. Kiwi i mandarynki obieram. Kiwi kroję w grubsze plastry, a mandarynki dzielę każdą na pół. 

2. Na desce układam rzędami połówki mandarynki, plastry kiwi oraz mini deserki. Z boku kładę kiść umytych winogron i pucharek z bezami. 

3. Deska słodkości gotowa, można ją postawić na stół.


Smacznego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane