10/12/2010

Domowy Golden Syrup


Domowy Golden Syrup

Golden syrup to złocisty syrop o wyglądzie i konsystencji płynnego miodu, ale o większej przejrzystości. Używa się go do różnorakich deserów, a także jako dodatek do pancakes'ów czy naleśników.
Z przepisu otrzymacie około 1 litra pysznie słodkiego golden syrup'u. Butelki mogą być przechowywane w szafce w temperaturze pokojowej.
 
Źródło: Blog Moje wypieki

Domowy Golden Syrup
 
Składniki:
  • 200 g cukru
  • 50 g wody
W większym rondlu doprowadzam do zagotowania cukier z wodą na średniej mocy palnika. Gotuję   do chwili, aż cukier się skarmelizuje i całość będzie rzadka do otrzymania ciemnozłotego koloru (uważając aby nie przypalić). Rondel zdejmuję z ognia.
 
Ponadto:
  • 1 kg cukru
  • 600 g wrzątku
  • 2 łyżki soku z cytryny (można dodać więcej)


Ostrożnie do gorącej mieszaniny wlewam wrzątek (reakcja będzie prawie wybuchowa). Wsypuję cukier i wlewam sok z cytryny. Dokładnie mieszam i doprowadzam do zagotowania.
Gotuję na jak najmniejszym ogniu przez 45 minut (w ogóle nie mieszając), aż syrop  trochę zgęstnieje. Gorący syrop będzie   rzadszy, po wystudzeniu zgęstnieje. Jeśli jednak po wystudzeniu nie będzie wystarczająco gęsty, należy go jeszcze raz   wlać do garnka i pogotować. Jeśli syrop będzie zbyt  gęsty wystarczy dodać gorącej wody i całość wymieszać. Nieco ostudzony syrop wlewam do suchych słoiczków lub butelek, szczelnie zakręcam.

Smacznego! :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane