24/02/2012

Recenzja: Potrawy i zwyczaje wielkanocne


Recenzja: Potrawy i zwyczaje wielkanocne

Wielkanoc to dla chrześcijan najważniejsze święto w roku. W ten czas za oknami przyroda budzi się do życia, w nas wstępuję radość i nadzieja. Przygotujmy więc te święta tak, aby oddawały nastrój tego wyjątkowego czasu. Książka opisuje zarówno religijne, jak i ludowe obyczaje związane ze świętami wielkanocnymi, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zostały wyjaśnione w niej także znaczenia symboli. 
Każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem, czasem przygotowania i stopniem trudności. Podano także kaloryczność i koszt potrawy. Na końcu został umieszczony alfabetyczny indeks, w którym bez problemu znajdziesz to czego szukasz.
W książce każdy znajdzie coś dla siebie, są tutaj przepisy na zimne i ciepłe przystawki, mięsa oraz ciasta i desery wielkanocne. 
Na wielkanocnym stole dominują jajka, od wieków uważane za symbol początku i źródło życia. Książka zawiera mnóstwo przepisów na jajeczne dania, co bardzo mi odpowiada. Są też przepisy na potrawy ze schabu, szynki, boczku, kiełbasy a także receptury na pasztety i żury świąteczne, które goszczą na wielkanocnym śniadaniu. Jest w niej także bardzo wiele przepisów na świąteczne baby, serniki, mazurki i paschy, które nieodłącznie kojarzą się z Wielkanocą.
Poza recepturami na smaczne świąteczne dania znajdziesz również kilka pomysłów na wielkanocne ozdoby oraz aranżacje wielkanocnych stołów. W przygotowaniu dekoracji świątecznych może uczestniczyć cała rodzina.  Z tej książki dowiesz się jak zrobić czapeczkę na jajko, łąkę w wazonie czy wiosenną gałązkę. Dekoracje, które wykonasz wspólnie z najbliższymi pomogą stworzyć wyjątkową atmosferę świąt. 
Podsumowując, taką pozycję powinien mieć każdy w swojej biblioteczce, gdyż zawiera mnóstwo ciekawych pomysłów i rozwiązań zarówno na przygotowanie wielkanocnego menu, jak i wiele inspiracji na dekorację świątecznego stołu, a także przekazuje zwyczaje ludowe i religijne, które nigdy nie powinny pójść w zapomnienie.

Parametry książki:
Autor: zbiorowy
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 160
Okładka: Oprawa twarda
Format: 235 x 163 mm
Cena: 34,90 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane