czwartek, 21 czerwca 2018

Mrożona włoszczyzna na zupę


Mrożona włoszczyzna na zupę

Bardzo lubię robić zapasy, dlatego jeśli mam nadmiar świeżych warzyw i wiem, że nie zdążę ich zużyć, mrożę je. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a mrożonkę jarzyn wykorzystuję do przygotowania ulubionych zup i potraw. Celowo nie podaję ilości poszczególnych składników, gdyż mrożę to co mi zalega w lodówce, zwłaszcza kiedy obrodzi maminy ogródek ;) Osobno, w małych plastikowych pojemniczkach, mrożę posiekaną natkę pietruszki i koperek. Takie mrożonki wykorzystuję potem do wielu dań. Dzięki takiemu przechowywaniu warzyw oszczędzamy nie tylko pieniądze ale również czas. W najbliższym czasie zamierzam zamrozić botwinkę, na którą sezon niestety jest zbyt krótki.


Mrożona włoszczyzna na zupę
Przepis własny

Mrożona włoszczyzna na zupę

Składniki:
  • marchewka
  • korzeń selera
  • korzeń pietruszki
  • por
  • ew. łodygi selera naciowego

1. Wszystkie warzywa dokładnie myję i osuszam. Marchew, seler i pietruszkę obieram i kroję w kostkę, marchewkę można pokroić w plasterki.

2. Por kroję w krążki, a łodygi selera na mniejsze kawałki.

3. Pokrojone jarzyny mieszam w misce. Przekładam do foliowego woreczka lub do plastikowych pojemników. Szczelnie zamykam i wkładam do zamrażarki.

4. Zamrożone jarzyny przechowuję do 6 miesięcy. Wykorzystuję je do przygotowania zup i potraw. Nie rozmrażam przed dodaniem do garnka.


Gotowe! :)

1 komentarz:

  1. Też robię takie zapasy ale przy większej ilości warzyw - ścieram je na dużej tarce w robocie kuchennym, znacznie przyśpiesza to przygotowania.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony wpis :)