05/12/2009

Różyczki cukrowe


Różyczki cukrowe

Przedstawiam niedawno sprawdzony przepis na masę cukrową z glukozy, doskonałą do wszelkich dekoracji na torty czy ciasta:) Z podanej masy można wyczarować naprawdę piękne ozdóbki:) To było dopiero moje pierwsze starcie z glukozą, ale na pewno jeszcze nie raz powrócę do tego przepisu.
Cukrowe różyczki znalazłam w gazetce Prześlij Przepis - Wykwintne Ciasta i od razu wiedziałam, że je zrobię. Ta sama receptura na róże została podana z tyłu opakowania Glukozy Delecty.

 Różyczki cukrowe

Źródło: Przepis pochodzi z opakowania glukozy Delecty
Różyczki cukrowe

Składniki na 6 różyczek:
  • 3 łyżki wrzącej wody
  • 1 płaska łyżeczka galaretki truskawkowej
  • 1 płaska łyżeczka żelatyny
  • 1 łyżka glukozy
  • 8 łyżek przesianego cukru pudru
  • mąka ziemniaczana do podsypywania

Wrzącą wodę wlać do kubka, rozpuścić w niej galaretkę z żelatyną, wystudzić. Do miseczki wsypać glukozę, cukier puder- przesiany, wlać 2 łyżki rozpuszczonej galaretki z żelatyną i zagniatać jak makaron. Dobrze wyrobione ciasto cienko rozwałkować, podsypując mąką ziemniaczaną. Kieliszkiem wykrawać krążki i zwijać ruloniki formując róże. Na 1 różę potrzeba ok. 5-6 krążków (środek + płatki róży). Układać delikatnie na folii aluminiowej, pozostawić do zastygnięcia.
Dodając różne smaki galaretki możemy wykonywać kolorowe bukiety, a z zielonej galaretki można zrobić listki, po czym dekorować torty i mazurki;)

Miłej zabawy! :)


Różyczki cukrowe

Różyczki cukrowe

Różyczki cukrowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane