środa, 23 lipca 2014

Jak oczyścić kurki?


Jak oczyścić kurki?

Kurki są niezwykle ciężkimi grzybami do czyszczenia, jednak jest na to kilka sposobów.  
Jednym z nich jest "kąpiel w gorącej wodzie z solą". Aby pozbyć się zanieczyszczeń należy umieścić kurki w misce, posolić, zalać gorącą wodą i pozostawić na ok. 10 - 15 minut. W trakcie "kąpieli" trzeba mieszać co jakiś czas. Kiedy piasek opadnie na dno naczynia wyławiamy grzyby za pomocą łyżki cedzakowej. Jeśli grzyby są bardzo zapiaszczone czynność mycia należy powtórzyć.  W czasie zabiegu kurki kurczą się. Jednak nie nasiąkają wodą i nie tracą na wartości smakowej. 
Inną metodą na zabrudzone kurki jest czyszczenie na sucho za pomocą pędzelka i nożyka. Niestety sposób ten jest dość czasochłonny i wymagający cierpliwości. 
Kolejnym rozwiązaniem jest moczenie kurek w zimnej wodzie, jednak nie powoduje to usunięcie wszystkich zabrudzeń. W internecie natknęłam się również na obsypanie grzybów mąką i wrzucenie do wody - nie polecam tej metody gdyż kurki po tym zabiegu wyglądają jakby były oblepione w błocie.

Najszybszym i najprostszym sposobem na kurki jest "kąpiel w gorącej wodzie z solą". Ta metoda jest bardzo skuteczna i tą właśnie wam polecam. A już niedługo kolejne przepisy na wykorzystanie tych smacznych grzybków :)Jak oczyścić kurki?

5 komentarzy:

 1. Na pewno wypróbuję sposób z solą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypróbowałam sposób "kąpiel w gorącej wodzie z solą" bardzo polecam,super!

  OdpowiedzUsuń
 3. pomogło! dziękuję bardzo :) pomysł z gorącą wodą i solą rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie! najlepsza jest ciepła woda z mąką ZIEMNIACZANĄ. Tylko taka działa. Jest po prostu rewelacyjna. Wystarczy wsypać dwie łyżki do ciepłej wody z kurkami, pomieszać i całe zanieczyszczenia wraz z mąką opadają na dno :) Polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super słona woda czyści znakomicie��

  OdpowiedzUsuń

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane