02/06/2011

Deser lodowy z cukierkami na Dzień Dziecka :)


Korzystając z okazji, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Dzieciom, i tym małym, i tym dużym:) Aby Wasz buzie były zawsze uśmiechnięte i szły radośnie przez życie:)
Na deser, a także osłodę tego szczególnego dnia i ochłodę proponuję pucharek lodów śmietanowo-czekoladowych (lub innych, w Waszym ulubionym smaku) z dodatkiem posiekanych cukierków i rurek waflowych.
Co dzisiaj porabialiście? Ja zasiałam kilka doniczek ziół, m.in. mieszankę odmian bazylii, estragon, majeranek, szałwię, kolendrę, melisę, a także poziomkę. Wkrótce będę hodować również miętę pieprzową oraz rozmaryn. Noszę się z zamiarem stworzenia na blogu Kącika Zielarskiego, ale o tym niebawem..:) A jeśli ktoś z Was hoduje zioła, bardzo proszę o rady, wymianę doświadczeń itp. 
Przepis autorski

Deser lodowy z cukierkami

[2 porcje]

Składniki:
  • 2 gałki lodów waniliowych lub śmietankowych
  • 2 gałki lodów czekoladowych
  • kilka cukierków Wedlowskiej Mieszanki (lub innych czekoladowych)
  • 4 waflowe rurki
Cukierki włożyć na godzinę do lodówki. Do dwóch pucharków włożyć po gałce lodów waniliowych i czekoladowych. Dobrze schłodzone cukierki pokroić w małe kawałki. Posypać nimi lody. Do każdego z pucharków włożyć po dwie rurki. Podawać od razu po przygotowaniu.

Smacznego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane