29/07/2013

Kampania Exsmokers


Jakiś czas temu pisałam Wam o kampanii antynikotynowej, w której wzięłam udział. Tutaj możecie przeczytać więcej. Jak już wcześniej pisałam jestem osobą niepalącą. Jednak z papierosami miałam do czynienia, gdyż to co ludzkie nie jest mi obce ;) Na szczęście "nie nauczyłam się" palić, a dym papierosowy drażni mnie. Ale o tym już wiecie. 

Kampania "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma" jest hołdem dla osiągnięć byłych palaczy w całej Europie. Zainicjowana przez Komisję Europejską kampania zapewnia bezpłatną pomoc dzięki internetowemu narzędziu iCoach, które zostało opracowane w oparciu o zaawansowane badania naukowe i doświadczenie psychologów klinicznych oraz specjalistów ds. komunikacji.
Kampania Exsmokers ma na celu uświadomienie społeczeństwu korzyści z rzucenia palenia, zarówno tych zdrowotnych jak i ekonomicznych, a także zachęca palaczy do zerwania z nałogiem.   

To nie łatwe zadanie. Jednak jest wiele sposobów na walkę z nałogiem. Przede wszystkim silna motywacja i chęć zerwania z nałogiem. 

Palenie aż pięciokrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru u osób w wieku poniżej 50 lat. Wiadomo, że palenie zabija, ale wielu palaczy nadal nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo szkodzą osobom w swoim otoczeniu zwłaszcza najmłodszym. Palenie w obecności dzieci jest szkodliwe, zwłaszcza w domach i samochodach.

Poniższy rysunek przedstawia niektóre z 4 tysięcy związków chemicznych zawartych w dymie tytoniowym.


Źródło: http://modanaurode.pl/html/porady.htmlOsoby, które chcą rzucić palenie zapraszam do odwiedzenia strony ExSmokers, gdzie znajdą przydatne informacje i porady pomagające w walce z tytoniowym nałogiem. 

Logo

1 komentarz:

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane