wtorek, 15 lutego 2022

Menu na Tłusty Czwartek i Ostatki

 

Menu na Tłusty Czwartek i Ostatki

Przed nami ostatnie dni Karnawału, tzw. Ostatki. Zaczynają się w Tłusty Czwartek, a kończą we wtorek przed Środą Popielcową. "Śledzik" czyli ostatni dzień Karnawału przypada na 1 marca. Dlatego już dzisiaj warto pomyśleć co przygotować na ten szczególny czas. Ja proponuję kolorowe, smaczne przekąski, które są proste i szybkie do przygotowania. Zadbajmy o to, aby menu zaskoczyło naszych gości. Na ostatkowym stole nie może zatem zabraknąć ciekawych potraw oraz pysznych słodkości. Na portalu Przepisy.pl znajdziecie  mnóstwo inspiracji na smaczne i sprawdzone potrawy na Karnawał i Tłusty Czwartek.


Menu na Tłusty Czwartek i Ostatki


Wielkimi krokami zbliża się Tłusty Czwartek, który w tym roku przypada na dzień 24 lutego. Jest to święto wszystkich łasuchów. Zgodnie z tradycją trzeba zjeść chociaż jednego pączka. Ma on przynieść dobrobyt i szczęście na cały kolejny rok. Nasze ulubione to pączki z różaną marmoladą Mięciutkie, delikatne, puszyste, słodkie, po prostu przepyszne. Nie sposób poprzestać na jednym pączku.

W tym dniu wyjątkowo nie liczymy kalorii.  Poza pączkami zajadamy chrupiące faworki (chrust) oraz serowe oponki. Smażymy róże karnawałowe, hiszpańskie pączki tzw. gniazdka, a także szybkie pączki z serka homogenizowanego To nasze ulubione przepisy na ostatkowe słodkości. Menu na Tłusty Czwartek i Ostatki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane