czwartek, 24 marca 2011

Pomarańczowa legumina z kaszy manny + Słodka KUCHNIA POLSKA :)


Tydzień temu skończyłam ćwierćwiecze;) Z tejże okazji Połówek podarował mi ogromną księgę ze słodkościami! Jestem wprost zachwycona tym prezentem, oglądam w kółko apetyczne zdjęcia i czytam przepisy, nie mogąc oderwać od nich wzroku:)
A oto i ona, w całej swej cudnej okazałości...

Kilka zdjęć z wybranych stron...

Z tej stronicy przygotowałam leguminę (lewy górny róg)...

W książce p. Ewy Aszkiewicz znajdziemy ponad tysiąc propozycji domowych ciast i deserów. Podany został czas przygotowania danej słodkości, jej kaloryczność, liczba porcji, a także szacunkowy koszt i stopień trudności wykonania. Każdy przepis opatrzony jest pięknym, apetycznym zdjęciem, wprost zapraszającym do zrobienia smakołyków;)
Pierwszą słodkością jaką zrobiłam z tej księgi jest pomarańczowa legumina z kaszy manny. Jej smak zaskoczył mnie, oczywiście bardzo pozytywnie. Ponadto taka legumina może konkurować z efektownymi deserami. Odpowiednio podana na pewno wzbudzi zachwyt konsumujących;)


Źródło: Aszkiewicz Ewa, Słodka Kuchnia Polska

Pomarańczowa legumina z kaszy manny

Składniki:

Z dokładnie umytej pomarańczy ścinamy cienko skórkę i drobno siekamy w 'makaronik'. Owoc kroimy w niezbyt grube krążki, odrzucamy pestki. Wykładamy krążkami spód i boki salaterki, posypujemy cukrem pudrem, odstawiamy w chłodne miejsce. Ugotowaną ostudzoną kaszę mannę ubijamy w malakserze lub za pomocą miksera, stopniowo dodając po łyżce: sok z pomarańczy, sok z cytryny i pomarańczową esencję. Puszystą kaszkę rozkładamy na krążkach pomarańczy. Dekorujemy 'makaronikiem' ze skórki pomarańczowej.

Smacznego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane