piątek, 28 grudnia 2012

Sałatka w serowych koszyczkach


Sałatka w serowych koszyczkach

Kolorowa, przyciągająca wzrok, smaczna i prosta do przygotowania sałatka w oryginalnych miseczkach przygotowanych z roztopionego na patelni startego sera żółtego. Przystawka ta znakomicie sprawdzi się na sylwestrowej imprezie. Należy tylko pamiętać, że serowe koszyczki miękną pod wpływem składników sałatki, więc najlepiej napełnić je w ostatniej chwili i od razu podać póki będą przyjemnie chrupiące.
Serowe miseczki można nadzi dowolną sałatką, wszystko zależy od naszej wyobraźni i fantazji ;)

Serowe koszyczki

Przygotowanie serowych koszyczków krok po kroku:

Serowe koszyczki

 Serowe koszyczki

Serowe koszyczki

Przepis znaleziony w internecie
  Sałatka w serowych koszyczkach

Liczba porcji: 3


Serowe koszyki:
  • 150 g sera żółtego (np. gouda lub edamski)
Sałatka:
  • 3 serowe koszyczki
  • puszka tuńczyka
  • 70 g fety
  • 3 łyżki groszku z puszki
  • 3 łyżki kukurydzy z puszki
  • kilka pomidorków
  • 3 łyżeczki sosu winegret
  • przyprawa do sałatek

Serowe koszyczki: Ser żółty ścieram na tarce na średnich oczkach. Powinny wyjść wiórki podobne do startego parmezanu. Utarty ser dzielę na trzy części. Patelnię teflonową rozgrzewam bez tłuszczu na średnim ogniu. Wsypuję na nią cienką warstwę jednej trzeciej startego sera. Smażę całość aż ser się roztopi i zacznie się lekko rumienić. Wtedy za pomocą drewnianej łopatki przewracam serową skorupkę na drugą stronę i dosmażam jeszcze chwilę. Po czym przenoszę łopatką warstwę sera na miseczkę. Przykrywam papierem do pieczenia i formuję kształt koszyczka. Chwilę trzymam i zdejmuję gotowy koszyczek z naczynia.

Sałatka w koszyczkach: Fetę kroję w niewielką kostkę. Tuńczyka osączam z oleju. Pomidorki myję i kroję na cząstki. Do serowych koszyczków nakładam na przemian po trochu pomidorków, groszku, kukurydzy, kawałków fety i tuńczyka. Wierzch sałatki skrapiam sosem winegret. Całość posypuję przyprawą do sałatek. Od razu podaję, gdyż koszyczki gdy długo w nich leży sałatka stają się wilgotne. Najlepiej podawać tę sałatkę w koszyczku serowym umieszczonym na talerzyku.

Smacznego! :)

 

1 komentarz:

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane