23/01/2013

Warsztaty kulinarno-fotograficzne Winiary


Warsztaty kulinarno-fotograficzne Winiary

W piątek 11 stycznia b.r. jako Przyjaciel Winiary miałam przyjemność gościć na niezwykłych warsztatach, które odbyły się w siedzibie Nestle w Warszawie. Spotkanie trwało przez kilka godzin w czasie których gotowaliśmy, a potem uczyliśmy się sztuki fotografii kulinarnej od najlepszych. Gośćmi specjalnymi byli fotograf p. Piotr Haltof oraz stylistka żywności p. Junona Lamcha. 

Pierwszą część warsztatów stanowiła prezentacja nowości produktowych marki Winiary. Po czym nastąpiło wspólne gotowanie zup w parach. Wylosowaliśmy węgierską zupę gulaszową, która jest gęsta, pożywna i bardzo smaczna. 

Następnie pan Haltof podzielił się z nami swoimi poradami dotyczącymi fotografowania żywności. A pani Junona Lamcha, udzieliła nam cennych wskazówek jak wystylizować potrawę, tak aby wyglądała naprawdę smakowicie oraz pokazała kilka przydatnych trików w dekoracji zup i przygotowywania kompozycji kulinarnych, które na pewno wykorzystam w przyszłości :)
W końcowym etapie każdy z uczestników spotkania dokonał stylizacji swojej zupy pod czujnym okiem pani Junony, a potem pan Haltof uwiecznił nasze dzieła na fotografii. Zdjęcie naszej węgierskiej zupy gulaszowej widnieje powyżej. 

Dziękuję Winiary za zaproszenie na te konstruktywne warsztaty, na których mogłam zgłębiać tajniki sztuki fotografii kulinarnej ucząc się od mistrzów. Dziękuję także panu fotografowi i pani Junonie, gdyż mówili zrozumiałym, prostym językiem przez co każdy mógł wynieść z tego spotkania naprawdę wiele wiedzy i zastosować ją potem w praktyce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane