Lekka, a jednak sycąca sałatka na bazie sałaty z dodatkiem sera camembert, chrupiącymi orzechami włoskimi i soczystymi winogronami. Całość wyśmienicie smakuje skropiona słodko-kwaśnym dressingiem. Przepyszna sałatka w kolorze nadziei :)
Sałatka z camembertem, orzechami i winogronami
Składniki:
- kilka liści sałaty
 - 1/2 sera camembert
 - garstka białych winogron
 - 2 łyżki posiekanych orzechów włoskich
 
- 1 łyżeczka soku z cytryny
 - 1 łyżeczka miodu
 - 3 łyżeczki oliwy
 - szczypta soli
 - szczypta pieprzu
 
- kilka listków świeżej mięty
 
Sałatę dokładnie myję, osuszam i kroję na mniejsze kawałki. Grubo pokrojone orzechy włoskie prażę na suchej patelni, odstawiam do ostudzenia. Ser camembert kroję na małe kawałki. Winogrona myję dokładnie i osuszam.
Dressing: W małym słoiczku umieszczam składniki, zakręcam i wstrząsam aż wszystko się dokładnie połączy. 
Na półmisek wykładam kawałki sałaty, na której umieszczam pokrojony camembert i winogrona (większe można przekroić na pół, a małe zostawić w całości). Sałatkę polewam dressingiem i posypuję prażonymi orzechami. Dekoruję listkami świeżej mięty i od razu podaję. 
Smacznego! :)  
  

Myślę,że jest pyszna!:)
OdpowiedzUsuńSałatka jest super! Właśnie robię ją po raz kolejny:) Do sosu dodałam odrobinę czosnku.
OdpowiedzUsuńDziękuję za fajny przepis. Pozdrawiam. Karolina
cieszę się ogromnie:)
Usuńpozdrawiam,
Ilona
Jest pyszna, ja dodaję pesto zamiast dressingu powyżej i jest super
OdpowiedzUsuń