29/08/2017

Ogórki kiszone na zupę


Ogórki kiszone na zupę

W tym roku postanowiłam zapełnić moją nową spiżarnię mnóstwem pysznych przetworów. Co prawda jest przy tym trochę roboty, ale ja  bardzo to lubię :) To dla mnie przyjemność a nie przykry obowiązek. Jeśli i Wy lubicie zamykać lato do słoików to koniecznie przygotujcie te pyszne tarte ogórki. Po ukiszeniu takie ogórki będą znakomitą bazą do pysznej zupy ogórkowej.

Ogórki kiszone na zupę


Ogórki kiszone na zupę

Składniki:

 • 1,5 kg ogórków gruntowych 
 • 1 pęczek świeżego koperku 
 • 4-5 dużych ząbków czosnku 
 • 4 czubate łyżeczki soli kamiennej (najlepiej nie jodowanej) • 1. Do tego przepisu można wykorzystać większe ogórki, nie muszą być malutkie, bo i tak będą ścierane. Ważne jednak by były one świeże. Ogórki dokładnie myję i pozostawiam do osuszenia.


  2. Przygotowane ogórki ścieram na tarce razem ze skórką na dużych oczkach do dużej miski lub garnka. Oprószam solą (4 czubate łyżeczki), mieszam i pozostawiam na 1 - 2 godziny.

  3. Następnie do ogórków dodaję przeciśnięty przez praskę czosnek oraz drobniutko posiekany koperek. Dokładnie mieszam.

  4. Ogórkami (razem z powstałym sokiem) napełniam suche, wcześniej wyparzone słoiczki do 2/3 wysokości. Zakręcam szczelnie i odstawiam na kilka dni do ukiszenia.

  5. Ogórki w czasie kiszenia mogą gazować gdyż w słoiku zachodzi fermentacja. Dlatego słoiki ustawiam na tacy albo na blasze. Nie odkręcam słoików. Po kilku dniach jak ustanie fermentacja przenoszę słoiki do spiżarni.


  Smacznego! :)

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  *cieszę się, że Cię tu widzę :)
  *komentarze są moderowane ze względu na spam
  *obraźliwe komentarze będą usuwane