18/12/2023

Choinki bezowe - świąteczne upominki dla bliskich

 Choinki bezowe


Bezowe choinki to ciekawy pomysł na świąteczny upominek dla bliskich. W tamtym roku razem z moją pięcioletnią córką przygotowałyśmy właśnie takie choineczki dla rodzinki. Gotowe choinki wystarczy zapakować w folię celofanową, przewiązać ładną wstążeczką i świąteczny upominek gotowy. 

Wykonanie wbrew pozorom nie jest trudne, ani czasochłonne. Składniki również są łatwo dostępne. O czym należy pamiętać? Ozdabiamy choinki przed pieczeniem, gdyż po upieczeniu posypka nie będzie się trzymać bezy. Ale jeśli już zapomnimy o tym, to jeszcze można to uratować. Wtedy przyklejamy ozdoby przy pomocy lukru.


Choinki bezowe

Choinki bezowe

Inspiracja

Choinki bezowe

Składniki:

  • 3 białka 
  • 180 g drobnego cukru
  • zielony barwnik spożywczy
  • drewniane patyczki do lodów lub szaszłyków
  • kolorowa, cukrowa posypka


Przepis na choinki bezowe

1. Blachę wykładam papierem do pieczenia. Cienko smaruję olejem (dzięki czemu beziki po upieczeniu łatwo odkleimy). Piekarnik nagrzewam do temperatury 110*C.

2. Białka ubijam ze szczyptą soli. Jak masa zacznie bieleć, stopniowo wsypuję cukier i dalej ubijam na sztywną pianę, aż cukier całkowicie się rozpuści. Trwa to ok 10 - 12 minut.

3. Masa powinna być sztywna i błyszcząca. W tym momencie dodaję po trochu zielony barwnik do uzyskania odpowiedniego koloru.

4. Pianę z białek zabarwioną na zielono przekładam do szprycy z końcówką gwiazdy. 

5. Na blachę wyłożoną papierem do pieczenia wyciskam trochę masy, przyklejam patyczek i następnie wyciskam masę tworząc choinkę. W tym momencie można ozdobić choinki posypką cukrową. Delikatnie dekorujemy nasze choinki.

6. Wyjdą dwie duże blachy choinek. Obydwie blaszki z choinkami wstawiam do nagrzanego do 110*C piekarnika i piekę 90 minut. Następnie wyłączam piekarnik, uchylam drzwiczki i pozostawiam do całkowitego ostudzenia.

7. Gotowe choinki możemy owinąć folią celofanową, przewiązać wstążeczką i podarować bliskiej osobie.


Smacznego! :)


Choinki bezowe

1 komentarz:

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane