15/01/2016

Karnawał dla dzieci


Karnawał dla dzieci
Fot. Fotolia

Bal karnawałowy dla dzieci to doskonały pomysł na zabawę dla najmłodszych. Maluchy uwielbiają towarzystwo, przebieranki i imprezowe szaleństwa. Dlatego już dzisiaj zachęcam Was, drodzy rodzice, do organizacji przyjęcia karnawałowego dla waszych pociech.


Karnawałowe zabawy

Niezwykle ważną rzeczą jest zorganizowanie czasu dzieci podczas przyjęcia. Aby żadne dziecko nie poczuło co to nuda, należy zastanowić się nad tym co maluchy będą robiły.
Dla młodszych dzieciaczków proponuję zabawę balonikami lub bańkami mydlanymi. Te ponadczasowe sposoby na zagospodarowanie czasu dzieciom zawsze świetnie się sprawdzają. Starsze dzieciaki mogą grać w gry planszowe, karty, brać udział w kalamburach czy karaoke. Oczywiście dopasowujemy rodzaj gry do wieku dziecka.

Karnawał dla dzieci
Fot. FotoliaKarnawałowe menu

Na początku należy zaplanować menu. Proponuję przygotować kolorowe kanapeczki, upiec muffinki, kruche ciasteczka, a do picia podać lemoniadę lub soki owocowe. Można przygotować także mega apetyczne czekoladowe lizaki. Do ich wykonania potrzebujemy jedynie plastikowych łyżek, ulubionej czekolady oraz kolorowych posypek. Dokładna instrukcja została przedstawiona tutaj.

Karnawał dla dzieci
Fot. Fotolia


Jak na każdej domówce w menu nie może zabraknąć gorącego posiłku. I tutaj polecam pożywne, domowe pizzerinki, chrupiące nuggetsy albo kotleciki drobiowe z pieczarkami i serem z dodatkiem pieczonych ziemniaczków lub dufinek. Najważniejsze aby było to zdrowe, domowe jedzenie podane w zachęcający sposób – ma być smacznie i kolorowo.


Karnawałowe dekoracje

Na przyjęciu nie może zabraknąć akcesoriów takich jak kolorowe kubeczki, talerzyki, sztućce, słomki i serwetki. Warto również zadbać o karnawałowy wystrój pomieszczenia, w którym odbędzie się bal. Pokój można ustroić barwnymi balonikami, serpentynami, a na stole rozrzucić różnokolorowe konfetti. Dla dzieciaczków można przygotować wystrzałowe czapeczki, zabawne maski i karnawałowe stroje. Wystarczy trochę inwencji własnej aby zamienić zwykły pokój w bajeczną komnatę idealną na przyjęcie młodych imprezowiczów.

Karnawał dla dzieci
Fot. Westwing

Przygotowanie całego przedsięwzięcia wbrew pozorom nie jest trudne ani czasochłonne, a przy odrobinie pomysłowości i sprytu urządzicie super imprezkę niedrogim kosztem. Najważniejsze, aby dzieciaki były zadowolone i miały przepiękne wspomnienia :)

Poniżej zamieszczam szablony masek, które można wykorzystać na karnawałowej imprezie. Do wykonania masek można zachęcić dzieci.  Na początku należy wydrukować rysunki (w odpowiednim powiększeniu) na kartce z bloku technicznego. Po czym wyciąć szablon i dowolnie pomalować. Na koniec wystarczy z obydwu stron zrobić dziurki i zawiązać gumkę lub wstążkę. Karnawałowa maska gotowa! Dzieciaki mogą wyruszać na bal :)
Po więcej inspiracji odsyłam na


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane