28/11/2013

Test obręczy regulowanych z redcoon.pl


Test obręczy regulowanych z redcoon.pl

Jakiś czas temu dostałam do przetestowania dwie regulowane obręcze (okrągłą i prostokątną) firmy Kaiser (Kaiser Backform Patisserie).
Jako pierwszą wypróbowałam prostokątną obręcz wykonaną ze stali nierdzewnej. Posiada ona łatwą regulację. Wysokość obręczy wynosi 6 cm. Można ją płynnie regulować od wymiarów 24 cm na 20 cm do 46 cm na 38 cm. Przygotowałam w niej batoniki musli bez pieczenia. Formę bez problemu ustawiłam odpowiednio do rozmiarów 20 cm na 24 cm. Po zastygnięciu owsiankowej masy, następnego dnia pokroiłam całość na mniejsze podłużne prostokąty i zdjęłam obręcz. Upiekłam w tej formie również biszkopt na Tort Łóżko dla znajomych z okazji ich 5 rocznicy. Obręcz sprawdziła się doskonale w piekarniku jak i poza nim. Myślę, że byłaby odpowiednia do przygotowania wielu deserów i ciast.
Przygotowując ciasto na biszkopt wysmarowałam boki obręczy masłem i wylepiłam paskami papieru do pieczenia, a obręcz ustawiłam na dużej blasze z piekarnika również wyścielonej papierem do pieczenia. Dzięki temu nic nie przywarło. Przy kolejnym pieczeniu nie wykładałam już boków formy papierem i mimo to ciasto (biszkopt) bez trudu wyjęłam.
Obręcz można kupić w sklepie redcoon.pl w atrakcyjnej cenie wynoszącej 72 zł.

Test obręczy regulowanych z redcoon.pl
Test obręczy regulowanych z redcoon.pl

Na drugi ogień poszła okrągła obręcz. Wykonana została ze stali nierdzewnej. Posiada płynną regulację średnicy w zakresie 16,5 cm - 30 cm. Wysokość obręczy wynosi aż 9 centymetrów, co pozwala na przygotowanie wysokich tortów. Cechuje się wygodnymi uchwytami. Wadą okrągłej obręczy jest to, że po rozszerzeniu nie zachowuje kształtu tylko staje się owalna, co jest spowodowane metalowymi zaciskami, które przeciążają obręcz po jednej stronie. Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby została ona wykonana z nieco grubszej stali, wtedy można byłoby uniknąć tego efektu. Jednak przy najmniejszej i największej średnicy forma ma kształt idealnego koła. Za pomocą tej obręczy można upiec biszkopt na wysoki tort oraz przygotować wiele deserów i ciast. Postanowiłam przygotować w niej torcik z kremem budyniowym. Upiekłam w obręczy o średnicy 16,5 cm po dwa biszkopty - jasny i kakaowy. Krążki nasączyłam syropem owocowym i przełożyłam dżemem z czarnej porzeczki oraz kremem budyniowym. Aby torcik wyszedł równy, wszystkie składowe tortu trzymałam w obręczy. Dopiero po kilkugodzinnym schłodzeniu ciasta w lodówce, wyjęłam tort z obręczy i wykończyłam. Całość udekorowałam owocami. Obręcz można kupić w sklepie redcoon.pl za jedyne 60 zł.

Test obręczy regulowanych z redcoon.pl


Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z powyższych produktów. Jeśli miałabym wybrać pomiędzy dwoma produktami to byłoby ciężko - każdy jest bardzo praktyczny i funkcjonalny.
Recenzja produktów powstała dzięki współpracy ze sklepem redcoon.pl.

Test obręczy regulowanych z redcoon.pl

2 komentarze:

  1. Co za smakowicie wyglądający torcik! Proszę, czy mogłabyś wstawić przepis na to cudo (chodzi mi o tę okrągłą pychotę)? Koniecznie muszę zrobić coś podobnego!

    OdpowiedzUsuń

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane