Sałatka podana w ananasie stanowi wykwintą propozycję na lekki deser czy orzeźwiającą przekąskę. Ładnie się prezentuje i dobrze smakuje :) Do wykonania sałatki możecie użyć dowolnych, swoich ulubionych owoców. Jeśli lubicie tego typu desery to z pewnością będzie Wam również smakować ta sałatka owocowa.
Strony
20/06/2014
18/06/2014
Sałatka Ananas
Sałatka w kształcie ananasa nie tylko smakowicie wygląda, ale też wspaniale smakuje :) Można nią zaskoczyć gości na przyjęciu. Do tej sałatki wykorzystałam wierzch ścięty z ananasa, który wrzuciłam na grill. Przepis na ananasa z grilla znajdziecie tutaj.
Labels:
impreza,
jajka,
ketchup,
kukurydza,
majonez,
ogórek zielony,
pieczarki marynowane,
Przekąski i przystawki,
ryż,
Sałatki i surówki,
szczypiorek,
szynka
16/06/2014
Ananas z grilla
Nie wyobrażamy sobie lata bez potraw z grilla. Zazwyczaj wrzucamy na ruszt mięso, tj. karkówkę, kiełbaski, szaszłyki. Ostatnio postanowiliśmy przygotować ananasa z grilla. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Owoc przygotowany w ten sposób smakuje fenomenalnie. Ananas z grilla można podać jako lekki deser czy słodką przekąskę na garden party. Najlepiej smakuje na ciepło podany z gałką waniliowych lodów :)
Na ruszt wrzuciłam także banany i brzoskwinie. Przepisy znajdziecie klikając w wyróżnione słowa :)
13/06/2014
Zupa krem z zielonego groszku
Po długiej przerwie wracam do Was z nową energią i pomysłami na nowe, pyszne potrawy :) Dzisiaj zapraszam na błyskawiczną w przygotowaniu, bardzo smaczną zupę krem z zielonego groszku. Do jej użycia wykorzystałam mrożony groszek, który jest dostępny przez cały rok. Zupa najlepiej smakuje podana z groszkiem ptysiowym lub z grzankami. Jeśli chcecie możecie do niej dodać trochę śmietany. Radzę nie miksować całości zupy, a tylko część, tak aby był w niej wyczuwalny i widoczny groszek :)
11/06/2014
Przerwa na blogu
Kochani! Przez 2 tygodnie nie było mnie tutaj, a to ze względu na pewne zmiany jakie zaszły w moim życiu. W minioną sobotę powiedziałam sakramentalne "tak" Mojemu Połówkowi. Mam nadzieję, że szybko powrócę do blogowania i do Was, drodzy Czytelnicy :)
serdecznie pozdrawiamy,
Nowożeńcy
:)
28/05/2014
Banoffee Pie
Banoffee Pie to pyszne ciasto bez pieczenia. Należy do kategorii ciast ciężkich, dość słodkich i sycących. W jego skład wchodzi krówkowa masa, banany, bita śmietana, ciasteczkowy spód i gorzka czekolada. Całość smakuje naprawdę wybornie. Przypomina mojego ulubionego 3bita. Koniecznie musicie spróbować :) Zamiast gorzkiej czekolady można deser oprószyć naturalnym kakao.
25/05/2014
22/05/2014
20/05/2014
Przekładany sernik z truskawkową galaretką i test Robota Creations Russell Hobbs
Ciężko było nazwać to ciasto, gdyż składa się z wielu różnorodnych warstw. Spód stanowi kakaowy biszkopt, na którym znajduje się sernik, przykryty puszystą warstwą bitej śmietany, z kolei wierzch wieńczy orzeźwiająca galaretka z dodatkiem zmiksowanych truskawek. Wypiek ten pięknie się prezentuje w przekroju. Moi znajomi myśleli, że kupiłam to ciasto w cukierni. Poza sezonem można użyć mrożonych truskawek, lub innych owoców. Mogą być maliny, jagody, brzoskwinie z puszki itp.
17/05/2014
Ciasto z kremem śmietanowym i truskawkami
Już jutro Światowy Dzień Pieczenia (World Baking Day). Z tej właśnie okazji upiekłam dla Mojego Połówka pyszne ciasto z kremem śmietanowym i truskawkami. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że jest szybkie i proste do przygotowania, a smak nieziemski :)
16/05/2014
14/05/2014
08/05/2014
06/05/2014
Sałatka z kaszą gryczaną i warzywami
Muszę się Wam do czegoś przyznać, nie przepadam zbytnio za kaszą gryczaną, jednak w tej sałatce w ogóle jej nie czuć. A tak poważnie, kasza gryczana to ponoć jedna z najzdrowszych kasz. W swoim składzie zawiera dużą ilość białka, węglowodanów oraz składniki mineralne, witaminy tj. B, PP, E, a także związki mineralne tj. wapń, żelazo, kwas foliowy, fosfor, potas i magnez. Białka zawarte w kaszy są bardzo cennym źródłem witamin. Kasza zawiera sama w sobie sporą ilość potasu, a nie solona ma bardzo małą ilość sodu, co wpływa korzystnie na organizm przy wielu dolegliwościach :) W dzisiejszej sałatce znajdziecie same dobroci, witaminy, pyszny smak i wspaniałe aromaty.
Labels:
cebula,
Dania z ryżu/kaszy/makaronu,
dieta,
feta,
jabłka,
kasza gryczana,
ogórek zielony,
pomidorki koktajlowe,
rzodkiewka,
sałata,
Sałatki i surówki
04/05/2014
30/04/2014
Chicken burger
Mój Połówek uwielbia dania typu fast food. Niestety jak wiemy, nie jest to nic zdrowego. Dlatego staram się przygotowywać te potrawy w domu. Są o wiele smaczniejsze, zdrowsze i bardziej kolorowe :) Dzisiaj zapraszam Was na bardzo proste i szybkie do wykonania burgery z kurczakiem. Mój K. powiedział, że smakują one lepiej niż hamburgery, a to najlepsza rekomendacja :)
28/04/2014
Skrzydełka na ryżu
Pierwszy raz jadłam to danie u koleżanki na kolacji. W tamtejszej wersji w zapiekance pojawiły się pieczarki i papryka. Skrzydełka na ryżu, które Wam dzisiaj prezentuję, stanowią wersję podstawową, co nie oznacza, gorszej w smaku ;) Zapiekanka ma to do siebie, że do jej przygotowania nie potrzeba brudzić wielu naczyń i garnków, jest tzw. jednogarnkowcem. W dodatku jest to danie niedrogie, nieskomplikowane do wykonania, sycące i naprawdę pyszne :) Podane ilości są na wielką formę żaroodporną o wymiarach 30 cm na 20 cm i wystarczą do wykarmienia 6 - 8 głodnych osób.
26/04/2014
Chrzanowa pasta z z tuńczyka
Uwielbiam wszelkie smarowidła do pieczywa. W ostatnim czasie przygotowałam rybną pastę z wędzonej makreli, pastellę - czyli pastę jajeczną czy pastę z ciecierzycy zwaną hummusem. Dzisiaj zapraszam Was na idealne smarowidło do każdego pieczywa, aromatyczną pastę z tuńczyka z dodatkiem chrzanu, cebulki i przypraw. Jej przygotowanie trwa zaledwie chwilkę, a smak jest niesamowity, pod warunkiem, że lubicie chrzan i tuńczyka ;)
24/04/2014
23/04/2014
19/04/2014
Jajka gotowane w łupinach cebuli
Dzisiaj Wielka Sobota, czyli pora aby wybrać się z koszyczkiem na święconkę. Jak co roku Moja Mama, a wcześniej Babcia z samego rana gotowały jajka w łupinach cebuli. Czynność ta sprawia, że jajka nabierają pięknej, ciemnobrunatnej barwy. W tym roku przygotowałam je nieco inaczej, bo przed gotowaniem przykleiłam do każdego jajka po listku natki pietruszki i selera, dzięki czemu powstały ładne dekoracje. Aby listki się nie odkleiły od skorupek w czasie gotowania należy je włożyć do rajstopy pociętej na kawałki. Jajka malowane cebulą z pewnością spodobają się dzieciom, jak i będą stanowić wspaniałą ozdobę wielkanocnego stołu :) Do skorupek jajek można przykleić dowolne listki ziół.
Przy okazji chciałabym Wam, drodzy Czytelnicy bloga, złożyć wielkanocne życzenia...
Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju,
oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy Ilona
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju,
oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy Ilona
17/04/2014
Tarta (Quiche) z kiełbasą i pieczarkami
Już za kilka dni Święta. W tym roku spędzamy je poza domem, więc nie szykuję zbyt wielu dań i ciast wielkanocnych. Jednak mimo tego chciałabym Was zachęcić do poczynienia tej oto pysznej i bardzo sycącej tarty (quiche). Znajdziecie w niej, poza charakterystyczną dla kiszu, masą jajeczno-śmietanową, kiełbasę, paprykę i pieczarki. Quiche najlepiej smakuje na gorąco. Można do niego podać sos pomidorowy czy czosnkowy.
Poniżej znajdziecie odnośniki do przepisów zamieszczonych na blogu na quiche:
15/04/2014
Wielkanocny mazurek kajmakowy
Nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych są m.in. mazurki. Są przygotowywane z kruchego ciasta przełożonego ulubioną konfiturą, udekorowane kajmakiem i bakaliami. Mazurek najlepiej smakuje na drugi, a nawet trzeci dzień po przygotowaniu kiedy ciasto zmięknie i nabierze smaku. Pierwszy mazurek upiekłam w 2011 roku, tutaj możecie go zobaczyć.
Przy okazji podaję bardzo przydatny link do przelicznika miar i wag, gdzie można łatwo i szybko przeliczyć np. jednostki wagowe na szklanki, łyżki itd.
12/04/2014
Biedronki z jajek
Dzisiejsze biedroneczki na pewno pobudzą apetyt każdego niejadka ;) Do tej pory znane mi były biedronki z pomidorków koktajlowych, ale niedawno trafiłam w internecie na te pocieszne stworzonka z jajek. Podanie jajek w tej postaci może stanowić piękną dekorację wielkanocnego stołu. Takimi biedronkami można ozdobić sałatki, półmisek wędlin itd.
10/04/2014
08/04/2014
Sałata z suszonymi pomidorami i słonecznikiem
Ostatnio mam coraz mniej czasu na blogowanie, jednak mam nadzieję, że za jakiś czas wszystko się unormuje ;) Tymczasem zapraszam Was na niezwykle szybką i smaczną sałatkę z lodowej sałaty, fety, oliwek i suszonych pomidorów z dodatkiem prażonych ziaren słonecznika. Dodatkowo możecie do niej dodać pomidorki koktajlowe. Zamiast sałaty lodowej można użyć mieszanki sałat.
03/04/2014
Galaretka z owocami
Kiedy byłam dzieckiem z deserów najchętniej sięgałam po galaretkę. Lubię ją za to, że jest orzeźwiająca i można się nią zajadać bez końca nie troszcząc się o kalorie. To idealny deser dla dbających o linię, ale i łasuchy będą ucieszeni, gdyż można dodać do galaretki owoce (zarówno te świeże, jak i suszone czy z puszki) a także bitą śmietanę. U mnie wersja podstawowa, bez udziwnień i bardziej kalorycznych dodatków :)
31/03/2014
27/03/2014
25/03/2014
23/03/2014
18/03/2014
16/03/2014
Kawa Latte Macchiato z miodem
Jeśli lubicie kawę z mlekiem to z pewnością spodoba się Wam dzisiejsza propozycja podania kawy. Do przygotowania napoju nie potrzebujecie ekspresu wystarczy tylko mikser albo trzepaczka. Należy tylko pamiętać o jednym, aby utworzyły się poszczególne warstwy, napar kawowy koniecznie musi mieć większą temperaturę niż mleko. Dodatek miodu sprawia, że kawa smakuje o niebo lepiej, jest zdrowsza i inna niż zwykle :) Jednak przed spożyciem radzę wymieszać napój, tak aby miód się rozpuścił i osłodził całość.
14/03/2014
Śledzie łowickie
Labels:
cebula,
Dania z ryb i owoców morza,
groszek,
kwaśna śmietana,
majonez,
marchew,
ocet jabłkowy,
ogórek konserwowy,
Przekąski i przystawki,
ryba,
śledzie,
Wigilia/Boże Narodzenie
12/03/2014
10/03/2014
07/03/2014
05/03/2014
Śledzie w oleju
Śledzie w oleju są ulubionymi przez moich rodziców. Robią je w ten sposób naprawdę często. Niestety ja nie przepadam za nimi, jednak czasem pokuszę się o ich przygotowanie ;) Jednak nie jest tak, że nie lubię śledzi, uwielbiam śledzie po kaszubsku czy śledzie z rodzynkami, a nawet pokuszę się o posmakowanie śledzi pod pierzynką i rolmopsy z papryką i ogórkiem.
Dzisiaj Popielec, a więc początek wielkiego postu trwającego 40 dni. W moim rodzinnym domu odkąd pamiętam w okresie tym nie spożywano mięsa w każdy piątek. Na obiad podawano zazwyczaj ryby, a śledzie były na porządku dziennym. Obiecuję, że postaram się w najbliższym czasie zamieszczać więcej przepisów na potrawy z ryb :)
04/03/2014
03/03/2014
Kurczak z brzoskwinią i ryżem
Bardzo lubię połączenie mięsa z owocami, jest niesamowite. Dzisiejsza potrawa to propozycja na smaczny obiad, zarówno na co dzień jak i od święta. Oryginalny przepis zmodyfikowałam o dodatek masła, śmietanki, rosołu i natki pietruszki. Dzięki czemu powstał pyszny, aromatyczny sos, doskonale komponujący się z ryżem i kurczakiem. Koniecznie musicie spróbować tego dania :)
28/02/2014
Muffinki nadziane dżemem
Pyszne, błyskawiczne i proste do przygotowania babeczki. Najlepiej smakują nadziane dżemem domowej produkcji. Do przepisu wykorzystałam zeszłoroczny dżem truskawkowo-rabarbarowy.
26/02/2014
24/02/2014
20/02/2014
Sałatka z makaronem, szynką, papryką i groszkiem
Ta propozycja to najnowszy hit wśród sałatek jakie odkryłam. Podbiła serca moich domowników. Jest banalnie prosta do przygotowania, błyskawiczna i co najważniejsze bardzo smaczna. Zachęcam do jej przygotowania. Zamiast groszku możecie użyć konserwowej kukurydzy - sprawdzone, smakuje bardzo dobrze :)
Labels:
Dania z ryżu/kaszy/makaronu,
groszek,
impreza,
majonez,
makaron,
nać pietruszki,
ogórek konserwowy,
papryka konserwowa,
Sałatki i surówki,
szynka
19/02/2014
Wyniki konkursu z Russell Hobbs
Dziękuję za tak liczny udział w konkursie. Po długich obradach udało nam się wyłonić zwycięskie przepisy na karnawałowe dania. Przedstawiają się one następująco:
18/02/2014
Palmiery z cynamonem
Kiedy nie mam czasu chętnie sięgam po gotowe ciasto francuskie, z którego można wyczarować pyszne przekąski, zarówno słodkie jak i wytrawne. Dzisiaj podaję prosty przepis na błyskawiczne ciasteczka pachnące cynamonem. Nie dość, że ładnie się prezentują to jeszcze wspaniale smakują. Chrupiące, aromatyczne, koniecznie musicie je upiec! :)
16/02/2014
Serwetka złożona w Serce
Bardzo lubię składać serwetki, można z nich wyczarować wiele pięknych dekoracji. Dzisiaj pokażę Wam jak w prosty i szybki sposób zrobić serce z serwetki. Dekorację taką można wykorzystać nie tylko na walentynki, ale także na romantyczną kolację czy spotkanie w miłym gronie ;) Serwetkę złożoną w serce można położyć na talerzu.
13/02/2014
Purèe ziemniaczane
Pure ziemniaczane to wspaniały dodatek do obiadu, ma kremową, jednolitą konsystencję i niesamowity smak. Pewnie większość z Was zna sposób jego przygotowania, mimo to postanowiłam podzielić się z Wami tym pysznym przepisem na blogu :) Receptura ta zawiera dużą ilość masła, jeśli chcecie, aby puree było mniej kaloryczne możecie zastąpić masło wlewając więcej mleka. A co do ziemniaków to najlepiej wybierać do puree takie niezbyt mączyste ani wodniste. Do ubijania ziemniaków używam zawsze tłuczka do ziemniaków, ale można też przecisnąć je przez praskę czy maszynkę. Nie można ich miksować blenderem gdyż masa będzie klejąca. Gorąco polecam ten przepis :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)















































